Zboží skladem u nás interně k okamžité expedici, u ostatních položek je uvedena předpokládaná skladová dostupnost na produktové fotografii!

Dropson EMI 9000 proti usazování vodního kamene, max. průtok 12,0 m3/hod, připojení 6/4"

Kód: EMI 9000
246 398 Kč 203 635 Kč bez DPH
Na dotaz

Dropson EMI je bezúdržbové zařízení pro eliminaci tvorby vodního kamene s vysokou účinností, využívá elektromagnetického impulsního pole a je vyrobeno z nerezové oceli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dropson EMI je inovativní úprava vody proti vodnímu kameni, který využívá elektromagnetických impulzů. Tato patentovaná technologie zajišťuje vysokou účinnost proti usazovaní vodního kamene, a to především díky kalibrované komoře pro optimální poměr průtoku vody s ohledem na vstupní tvrdost. Voda je upravena v turbulentním prostředí generovaným vířením v komoře. S použitím kvalitních materiálů je zabráněno tlumení magnetických účinků.

Pro preventivní změkčení vody

Vířivá komora mění laminární proudění vody (1) na turbulentní (2). Elektrický modul (3) řídí generátory magnetických impulzů (4). Tyto impulzy o specifické frekvenci se dostávají přímo do turbulentně proudící vody (5). Efekt magnetických impulzů a kinetická energie z proudění způsobují krystalizaci mezi vápníkovými a uhlíkovými ionty. Tyto vzniklé mikrokrystaly se nemohou usazovat. Neusadí se na žádném povrchu, neboť jsou již vykrystalizované. Protékají armaturami bez toho, aby se usazovaly. (6)

EMI_zmekcovac

Čistící účinek

Elektromagnetickými pulzy se rozpadne rovnováha uhličitanu vápenatého ve vodě podle následující rovnice: Ca(HCO3)2 > CaCO3 + H2CO3

Zjednodušeně řečeno - při každé krystalizaci uhličitanu vápenatého se vytvoří molekula oxidu uhličitého, který je zároveň schopen postupně rozpouštět usazeniny vodního kamene z potrubí.

Doba působení

Struktura krystalů vytvořených působením magnetického pole je stabilní po omezenou dobu. Vědecké studie dokládají, že se krystaly rozpadají po 12 dnech. V praxi je tato doba zhruba 100 hodin nebo 4 dny. Doporučuje se proto zařízení dimenzovat tak, aby se nejméně 60 % upravené vody spotřebovalo v průběhu 24–48 hodin. V ostatních případech se doporučuje instalovat recirkulační okruh pro upravenou vodu.

Pro nejlepší výsledky je důležité, aby nebyly překračovány požadované průtoky. Pokud potřebujete pomoci s výběrem vhodného přístroje, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Záruka 2 roky.

Předpokládaná životnost 10-15 let.

Technické specifikace

Vnější závitové připojení 

DN 40 – 1” ¼”

Materiál

nerez

Hmotnost

19 kg

Parametry 505 x 250 x 145 mm
Špičkový průtok 12 m3/h
Teplota vstupní vody (max) 40°C
Teplota upravené vody (max) 80°C
Maximální tlak 10 bar

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčení vody
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 20 kg
? TYP FILTRACE: Elektrický impuls
UMÍSTĚNÍ: Domácnost, Firma
? AUTOMAT: ANO